Konštrukčné stavebné
systémy BAUCORE®

Image

BAUCORE®

Revolučná technológia, ktorá premenila stavebný priemysel na presnú strojársku výrobu.

Trendom v oblasti stavebníctva sa čoraz viac stávajú ľahké tenkostenné oceľové konštrukcie („light gauge steel frame“). BAUCORE® je obchodná značka spoločnosti BAUGRUP, ktorá reprezentuje unikátny stavebný systém navrhnutý v špeciálnom konštrukčnom programe a vyrobený na najpresnejšej výrobnej linke na svete. Náš tím inžinierov a konštruktérov neustále systém BAUCORE® vylepšuje a ladí tak, aby spĺňal nie len najmodernejšie architektonické trendy, ale aj dosahoval najvyššiu presnosť pri výrobe. Neustálym vývojom a testovaním navrhujeme a zlepšujeme finálne produkty, aby dosahovali optimálne fyzikálne vlastnosti a pri ich montáži bolo vyvinuté čo najnižšie úsilie. Kvalitne navrhnutý systém musí do seba jednoducho zapadať, čím sa výrazne šetrí čas montáže.

Návrh a výroba stavebnej konštrukcie BAUCORE® je našou vášňou. Kladieme dôraz na každý detail a snažíme sa byť najlepší v tom, čo robíme. Sme konštruktéri, ktorí rozumejú stavbám a fyzike.

Spolupracujeme so skúsenými stavebnými partiami, ktoré vedia naše dielo dotiahnuť do dokonalého konca.

Kde sa tento stavebný systém používa?
Vo svete sa tento stavebný systém používa viac ako 30 rokov a tento trend sa mimoriadne rýchlo rozširuje. Ako prvý ho začali aplikovať v anglosaských krajinách, ako sú Spojené kráľovstvo (UK), USA, Austrália a Nový Zéland. Neskôr sa tento systém rozšíril do celého sveta a to vďaka rýchlosti výstavbe, vysokej odolnosti voči zemetraseniam, tvarovej stálosti ocele, odolnosti voči škodcom, plesniam a termitom. Najväčším priekopníkom v tejto oblasti je Nový Zéland, odkiaľ aj naša výrobná technológia pochádza. V Európe sa tenkostenné oceľové rámy začínajú čoraz viac objavovať a to aj vďaka rastúcemu ekologickému trendu. Oceľ je recyklovateľný, udržateľný prírodný materiál.

Ako celá technológia funguje?
BAUCORE® sa vyrába na plno-automatických špeciálnych CNC strojoch z Nového Zelandu, ktoré vyrábajú C/U profily tvarovaním ocelového pozinkovaného plechu. Výroba je riadená počítačom a preto je absolútne presná. Každá konštrukcia je tvorená z jednotlivých rámových panelov – podlahové, stenové, strešné, väzníkové. Tieto panely sú zostavené z profilov a zošraubované v presne určených a strojom pripravených miestach. Naša konštrukcia sa nezvára.
Všetky vyrábané prvky sú opracované špeciálnymi robotizovanými nástrojmi, ktoré do profilu urobia rôzne výrezy, otvory pre šrauby, servisné otvory pre káble a potrubia, zúžia profil pre zapadnutie druhého, vyrežú prestupy pre profily prechádzajúce skrz, orežú diagonál pre zakončenia strešných profilov a podobne.

Image

Hlavné výhody BAUCORE® :
Stavebný systém BAUCORE® skracuje čas výstavby (suchý proces) a šetrí náklady.
Vysoká pevnosť a odolnosť voči zemetraseniam a silnému vetru.
Nízka hmotnosť šetrí náklady pri základoch a pri montáži, kde väčšinou nie je potrebná ťažká technika.
Nehorľavosť a vode-odolnosť (pozinkovaná oceľ nikdy nehrdzavie).
Vždy rovné steny a stropy, vďaka milimetrovej výrobe. Všetky diely do seba dokonalo zapadajú.
Oceľová konštrukcia BAUCORE® sa časom, nezmršťuje, nekrúti ani inak nedeformuje. Preto stavba nebude praskať a dvere, okná budú vždy dokonale sedieť.
Oceľ je ekologický, prírodný materiál, ktorý je pre ľudí neškodný.
Bezkonkurenčný pomer pevnosti a hmotnosti konštrukcie BAUCORE® umožňuje architektom jednoducho navrhovať flexibilné a moderné dizajny tak, aby stavby spĺňali dnešný moderný trend.

BAUCORE® VYRIEŠI VŠETKO, ČO DREVO A TEHLA NEDOKÁŽU ZVLÁDNUŤ.

Vhodný najmä pre:

 • RODINNÉ DOMY DO 3 PODLAŹÍ
 • ZÁHRADNÉ DOMČEKY
 • MOBILNÉ A REKREAČNÉ DOMY
 • SKLADOVÉ A VÝROBNÉ HALY
 • OBYTNÉ A ADMINISTRATÍVNE BUDOVY
 • ROZŠÍRENIA A PRÍSTAVBY
 • NADSTAVBY BUDOV
 • GARÁŽE A PRÍSTREŠKY
 • VŠETKY TYPY STRIECH
 • SKLENNÍKY
 • A mnoho iného...

OD NÁVRHU PO MONTÁŽ:

Váš projekt bude vyrobený podľa vašej výkresovej dokumentácie, pričom oceľový skelet musia naši inžinieri navrhnúť na mieru v špecializovanom programe a urobiť k nemu statické výpočty. Po schválení ide projekt do výroby. Môžete si tiež vybrať, či od nás potrebujete predmontáž profilov do väčších stavebných celkov, ktoré sa následne na stavenisku dokážu rýchlejšie a jednoduchšie zmontovať. Stavebný systém BAUCORE® je dodávaný s plánmi a každý profil je označený svojim číslom. Na stavenisku nevzniká žiadny odpad a kompletná montáž 4-izbového, jedno-podlažného domu trvá partii 3-4 montážnikov približne 2 dni.